Kategoriler

Taşlama Zımpara Makineleri - Sprial Makinesi

Endüstriyel makineler, farklı sektörlerde duyulan ihtiyaçlar üzerine özel olarak geliştiriliyor. Taşlama zımpara makineleri, farklı işlerin yapılmasında kullanılan endüstriyel bir ekipmandır. Birçok alanda farklı amaçlar için kullanılabiliyor. İnşaat sektöründe, fayans, karo, sıva kesme gibi işlemler için taşlama makinesi tercih ediliyor.

Kullanım alanlarına ve amaçlarına göre farklı özellikleri ile sunuluyor. Sprial makinelerde farklı aksesuarlar takılabiliyor ve yapılacak iş türüne göre kesme ağızları değiştirilebiliyor. Performans özelliklerine göre çeşitleri mevcuttur. Taşlama ve zımpara makinesi olarak kullanılır ve pratik kullanım özelliğine sahiptir.

Taşlama Makinesi

İnşaat ve dekorasyon işlerinde kullanılan taşlama makinesi taş, seramik, metal gibi sert malzemelerin aşındırılarak şekillendirilmesini ve kesilmesini sağlayan aletlerdir. Sert yüzeylerin daha pürüzsüz hale getirilmesini sağlayabiliyor. Yapılacak iş türüne göre kesme ya da zımpara parçaları değiştirilebiliyor.

Taşlama makinelerinin kullanım alanları şunlardır:

 • İnşaat sektörü,
 • Metal işleme sektörü,
 • Otomotiv sektörü,
 • Marangozluk,

Her kullanım alanında, farklı uygulama özellikleri ile avantajlar sağlıyor. Ekipman değişimlerinin pratik olarak yapılması, aletin hızlı ve etkili olarak kullanılmasını sağlıyor. Yüksek hassasiyette çalışan makinelerdir ve taşlama özelliği ile yüzeylerin daha pürüzsüz hale gelmesini sağlıyor. Taşlama makinelerinin kullanımı sırasında, eldiven, gözlük gibi koruyucu eşyaların kullanılması gerekiyor.

Taşlama Makinesi Fiyatları

Taşlama makinesi aletleri, dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Demir, alüminyum, bronz, mermer, taş, cam gibi ürünlerin yüzeylerinin istenildiği gibi şekillendirilmesini sağlıyor. Taşlama makinesi fiyatları makinelerin teknik özelliklerine göre değişebiliyor. Elle taşınabilir modeller, küçük iş yerlerinde ve evlerde kullanılabiliyor. Fiyatları daha uygundur. Tezgah üstü modelleri, üretim tesisleri ve profesyonel atölyelerde kullanılabiliyor.

Endüstriyel taşlama makineleri için daha büyük ölçekli işlemlerin yapılması için özel tasarlanmıştır ve ağır sanayi alanlarında kullanılabiliyor. Bu tür özellikleri, fiyat aralıklarının değişmesine neden oluyor. Kullanım alanlarına göre fiyatlandırma yapılırken, kullanım amacına göre de fiyatları değişiyor. Motor gücü, işlem hızı, disk boyutu, marka, cihaz fonksiyonları, fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Avuç İçi Taşlama Makinesi

Yapılacak iş türüne göre seçilen ekipmanlar, boyutlarına ve kullanım özelliklerine göre isimlendiriliyor. Avuç içi taşlama makinesi tek elle kullanılabilen küçük ve kompakt bir yapıya sahiptir. Hafiftir ve kolay taşınılabilir. Kullanımı çok pratiktir ve daha çok seramik, metal, ahşap ve plastik kesme ya da yüzeylerini düzeltmek, zımparalamak amacıyla kullanılır.

Taşlama ve yüzey düzeltme amacıyla kullanımlarda, pürüzsüz yüzey elde edilmesini, metal yüzeylerdeki çapakların temizlenmesini sağlar. Ürün seçimi yaparken, kategori bölümünde yer alan özellik bilgilerinden yararlanılır. Avuç içi taşlama makinelerinin kullanım alanları içerisinde, metal işleme, ahşap, otomotiv endüstrisi ve inşaat tadilat işleri yer alıyor.

Şarjlı Taşlama Makinesi

Çalışma alanlarının her noktasında elektrik bağlantısı bulmak mümkün olmayabiliyor. Bunun için şarjlı el aletleri daha çok tercih ediliyor. Şarjlı taşlama makinesi kablosuz olarak kullanılabilen ve özel bataryası olan taşlama makineleri olarak gösterilir. Elektrik prizine bağlı kalmadan iş yapılmasını sağladığı için pratik ve esnek kullanım avantajı sağlıyor.

Şarjlı taşlama makinesi cihazlarının kullanım alanları şunlardır:

 • Metal, ahşap ve taş yüzeylerin taşlanması,
 • Yüzey parlatma,
 • Seramik, fayans, metal, levha, boru kesme,
 • Yüzey temizleme,
 • Parlatma ve cilalama,

Kullanım alanları olarak, otomotiv sektörü, marangozhaneler, metal işleme atölyeleri, inşaat sektörü gibi alanlar gösterilebiliyor.

Avuç Taşlama Makinesi

Birçok iş alanında avuç taşlama makinesi esnek ve fonksiyonel özelliği ile çok sayıda avantaj sağlıyor. Taşınabilir özelliğe sahip olan bu makinelerin kullanım alanları da çok geniştir. Metal işleme işlerinde, metal parçalarda çapak temizleme, yüzey parlatma ve pürüzsüz yüzey elde etmek için kullanılıyor.

Sprial makineleri olarak isimlendirilir ve tek elle kullanma özelliğinden dolayı avuç taşlama olarak isimlendiriliyor. Küçük ve hafiftir ve dar alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Ergonomik tasarımı ile dar alanlarda ve uzun süre çalışmaların yapılmasını sağlayabiliyor. Farklı aparat seçeneklerinden dolayı, sekme, taşlama, zımparalama, parlatma gibi işlemlerde kolaylıkla kullanılabiliyor.

Sprial makinesi

Spiral makinesi farklı işlemler için kullanılabilen elektrikli el aletidir. Çok amaçlı kullanım özelliğine sahiptir. Farklı iş alanlarında, taşlama makinesi olarak da kullanılıyor. Dönen diski sayesinde hem kesme hem de parlatma gibi işlemlerin yapılmasını sağlıyor. Küçük boyutlu olanları, hobi amaçlı kullanımlar için uygun olurken, profesyonel amaçlı kullanılacak olanların boyutları daha büyük olabiliyor.

Ürün seçiminde dikkat edilen özellik türleri şunlardır:

 • Motor gücü,
 • Disk çapı,
 • Ergonomik tasarımı,
 • Hız kontrolü,
 • Güvenlik özellikleri,

Spiral makinesi disk çapları genelde 115 mm ya da 125 mm çapında oluyor. Makinenin boyutuna göre motor gücüde, 500 watt ile 2500 watt arasında değişebiliyor.

Sprial Fiyatları

Spiral makinelerin özellikleri ve kullanım amacına göre satış fiyatları değişiyor. Spiral fiyatları motor gücüne, markaya, fonksiyonlarına, aksesuar ve ek ekipmanlarına, performansına, garanti özelliklerine göre değişiyor.

Spiral makinelerini satın alırken, özelliklerine göre fiyat karşılaştırmalarını yapabilirsiniz. Kullanım amacına ve bütçeye göre marka ve model seçimi, ihtiyaca göre en iyi makinenin satın alınmasını sağlayacaktır. Fiyat karşılaştırmaları ve ürün özellik incelemeleri ile online siparişler verilebilecektir.

Zımpara Makinesi

Sert yüzeylerin temizlenmesi ve pürüzsüz hale getirilmesi için kullanılan elektrikli aletlere zımpara makinesi deniliyor. Zımpara makineleri ile taş, metal, ahşap ve plastik malzeme zımparalama işlemleri yapılır. Yapılacak iş türüne ve kullanım alanında göre farklı tipleri vardır.

 • Titreşimli zımpara makineleri,
 • Dairesel zımpara makineleri,
 • Eğimli zımpara makineleri,
 • Eksantrik zımpara makineleri,

Her tipin kullanım alanı farklı olabiliyor. Yüksek verimlilik özelliği ile zımparalama işlemlerinin hızlı ve etkili yapılmasını sağlar. Farklı aparatları ve zımpara kağıt çeşitleri ile esnek kullanım imkanı sağlar.

Elektrikli Zımpara Makinesi

Yüzey zımparalama işlemlerinin elektrikle çalışan motor sistemi sayesinde yapan aletlere, elektrikli zımpara makinesi denir. Elektrikli zımpara makinelerinin kullanım alanı çok geniştir. Hobi olarak yapılan işlerden profesyonel kullanım amacına kadar seçenek sunar. Zımpara makinelerinin tüm tipleri, elektrik makinelerde de kullanılıyor. Disk sisteminin dairesel dönmesi ile yüzeylerin istenildiği parlaklığa getirilmesini kısa sürede gerçekleştiriyor.

 Farklı disk türleri olduğu için esnek kullanım ve yüksek verimlilik avantajları sağlayabiliyor. Zımparalama işlemleri sırasında yüzeydeki tozların ya da kopan küçük parçaların zarar vermemesi için koruyucu ekipmanlarla kullanılması önerilir. Bunun için toz maskesi, eldiven ve gözlük ekipmanları vardır. Fiyat aralıkları da, motor gücüne ve ergonomik tasarımlarına göre değişiyor.

Havalı Zımpara Makinesi

Zımpara makinelerinin çalışma sistemi farklı olabiliyor. Sıkıştırılmış hava ile çalışan ve disk aparatının dönmesini, yüzeylerin pürüzsüz hale gelmesini sağlayan aletlere, havalı zımpara makinesi denir.

Elektrikli modellere göre daha hafiftir ve uzun süre kullanım avantajları sağlayabiliyor. Diğer modellerde olduğu için titreşimler, dairesel ve eksantrik tipleri bulunuyor. Her birisinin kullanım alanı farklıdır. Ürün seçimi yapılırken, kullanım amacına ve kullanılacağı yere göre seçmek önemlidir.

Havalı zımpara makineleri, uzun süre kullanımlar için tercih ediliyor. Zımparalama işlemlerinin daha hızlı yapılmasını sağlar. Güvenlik önlemlerine göre kullanıldığında, işlerin daha güvenli ve doğru yapılmasını sağlar. Sıkıştırılmış hava ile çalışan mekanik sistemine sahip olduğu için daha sessizdir ve güvenlidir. Kullanım sırasında elektrik arızası ya da elektrik çarpması gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR